Ogłoszenia duszpasterskie

1. W niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu czcimy Chrystusa Pana – Światłość Świata (symbolizują to świece) i Jego Matkę, pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec na wszystkich Mszach świętych.
  2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam wraz z rodzicami już w piątek (31.01.) o 18.00 na uroczyste poświęcenie i wręczenie świec.
  3. 2 lutego Kościół obchodzi Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest on poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich oraz jako osoby konsekrowane. W tym dniu zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe.
  4. Także w niedzielę 2.02. po każdej Mszy św. i w poniedziałek rano będzie udzielane błogosławieństwo św. Błażeja, w którym prosimy Boga, aby zachował nas od choroby gardła i wszelkiego innego zła.
  5. W sobotę 1.02. o 17.15 wynagradzające nabożeństwo I-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  6. W środę 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty. W tym dniu poświęcenie wody i chleba na Mszy św. o 8.00. W modlitwie prosimy, aby Jezus Chrystus, Chleb Żywy, Który z nieba zstąpił, błogosławił chleb i wodę za wstawiennictwem św. Agaty, jako pomoc chroniącą nas od grożących niebezpieczeństw, a zwłaszcza od klęski ognia.
  7. We wtorek 11 lutego przypada Ogólnoświatowy Dzień Chorego (wspomnienie NMP z Lourdes). Pamiętajmy, że chorzy stale oczekują naszej modlitwy i pomocy. Z tej okazji odbędzie się doroczna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, Chorych, Emerytów i Rencistów do Sanktuarium MB w Lubecku. Początek o godz. 11.00.
  8. W piątek 14 lutego przypada święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  9. Grupa naszej młodzieży z klasy VIII przyjmie sakrament bierzmowania w środę 19 lutego o godz. 18.00 w parafii św. Mikołaja.
  10. Od piątku 21 do niedzieli 23 lutego odbędą się w naszej parafii Rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem. Plan rekolekcji i inne informacje podajemy na osobnym miejscu w gazetce.
  11. W niedzielę, poniedziałek i wtorek (23, 24 i 25.02.) przed Popielcem przypadają „Dni Eucharystyczne”, czyli tzw. 40. Godzinne Nabożeństwo, na pamiątkę 40 dniowego postu Jezusa na pustyni. Plan adoracji będzie podany w ogłoszeniach parafialnych.
  12. W środę 26 lutego przypada POPIELEC. Msze św. z posypywaniem głów popiołem o 8.00 i 18.00.
  13. Od Popielca do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego włącznie, obowiązuje czas zakazany dla uroczystych obchodów weselnych, zabaw i dyskotek.
  14. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Komunii św. wielkanocnej, który trwa do niedzieli Najświętszej Trójcy włącznie.
  15. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  16. W całym okresie Wielkiego Postu trwa w Kościele akcja trzeźwości i abstynencji jako jednej z form pokuty.
  17. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15 odprawiane będzie w kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Natomiast w każdą niedzielę o 15.00 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego.