Ogłoszenia duszpasterskie

1. 1 grudnia rozpoczyna się Adwent. Okres Adwentu - Oczekiwania ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, a zarazem okresem, w którym naszą uwagę kierujemy na oczekiwanie drugiego przyjścia Chrystusa na końcu świata. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  2. W Adwencie szczególne miejsce w naszej pobożności zajmuje Msza św. RORATE. Gorąco zachęcam do udziału w roratach szczególnie wszystkie dzieci i młodzież, ale także dorosłych parafian, zwłaszcza rodziców z małymi dziećmi. Roraty będą odbywały się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 18.00.
  3. 8 grudnia (niedziela) przypada 28. rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu, że zechciał zamieszkać wśród nas i pozwolił wybudować nam tę świątynię. Złożymy również dar modlitwy dziękczynnej za tych wszystkich, którzy aktywnie włączyli się i nadal to czynią, w duchowy i materialny rozwój naszej parafii. Dziękczynną Mszę św. odprawimy w sobotę 7 grudnia o godz. 18.00.
  4. Niepokalane Poczęcie jest świętem patronalnym młodzieży żeńskiej. Nasz zespół NuTka-E będzie świętował z okazji swojej patronki św. Cecylii w piątek o 18.00. Okolicznościowe spotkanie dla NuTki-E oraz rodziców odbędzie się także w piątek 6 XII po Mszy św. w Klubie pod farą.
  5. W trzecim tygodniu Adwentu Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  6. Okazja do spowiedzi św. przed świętami przed każdą Mszą św., a także: sobota (21XII) 8.00-9.00 i 18.00-19.45 (Ks. kpt. Przemysław Tur), poniedziałek (23XII) 8.00–9.00 i 17.00–17.50, wtorek WIGILIA 8.30–9.00 i 11.00–12.00. Spowiedź dzieci i młodzieży będzie ogłoszona z ambony.
  7. We wtorek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia z jej uroczystą Wieczerzą - PASTERKĄ. Msza św. rano o 8.00. W nocy wigilijnej o godz. 22.30. widowisko refleksyjne przygotowane przez młodzież i Misterium Nocy Bożego Narodzenia w wy- konaniu dzieci i młodzieży oraz o 23.00 (!) uroczysta Pasterka.
  8. Wigilia jest szczytowym punktem adwentowych przeżyć. W tym dniu zachęca się do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Pamiętajmy o pielęgnowaniu tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (łamanie opłatkiem, wspólna rodzinna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólny śpiew kolęd). Wszystkie te zwyczaje mają głęboką wymowę religijną.
  9. W środę 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Bardzo drogi jest Kościołowi obchód Narodzin Jezusa Chrystusa. Wszyscy możemy uczestniczyć w tej radości Kościoła, zwłaszcza wtedy, gdy zaprosimy Pana Boga do naszego serca poprzez Komunię św. Msze św. jak w każdą niedzielę. O 15.00 uroczyste Nieszpory Kolędowe.
  10. W czwartek 26 XII w drugie Święto – przypada Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny.
  11. Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty w piątek 27XII. Poświęcenie wina św. Jana na Mszy św. o 18.00.
  12. Błogosławieństwo dzieci z okazji Świętych Młodzianków (28XII) będzie już w piątek na Mszy św. o 18.00.
  13. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa przypada w niedzielę 29XII.
  14. Ostatni dzień Roku Pańskiego 2019 przypada we wtorek 31XII. Uroczysta Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z okazji zakończenia roku oraz roczne sprawozdanie duszpasterskie o godz. 17.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.
  15. Po świętach w piątek 27.XII. rozpoczynają się doroczne odwiedziny duszpasterskie czyli Kolęda. Przypomina się, że kapłan odwiedza domy swoich parafian, aby nieść Boże błogosławieństwo i spotkać się w bezpośredniej rozmowie z rodzi- nami i osobami samotnymi. Niech to będzie przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy i serdecznej rozmowy.