Witamy na stronie Parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein w Lublińcu

Ogłoszenia Parafialne

XXXII Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11 – 27.11.2022


Wprowadzenie do liturgii: Wprowadzenie do liturgii: Stajemy dzisiaj wobec tajemnicy Chrystusa Króla Wszechświata, który zaprasza nas, byśmy poddali się Jego panowaniu. Jest ono słodkie i łagodne, nie przemawia językiem siły, ale miłości, dlatego też jest odpowiedzią na nasze najgłębsze pragnienia. Podporządkujmy na nowo Jego władzy nasze życie, aby On sam zyskał w nim pierwszeństwo we wszystkim.


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.


1. We wtorek po Mszy św. nowenna do MBNP

2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i w środę po Mszach św. a także we wtorek od 16.00 do 17.30. Można już także zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

3. W piątek Msza św. szkolna. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców.

4. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok kościelny i czas Adwentu.

5. Polecamy prasę katolicką: naszego parafialnego miesięcznika „Prawda i Krzyż” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” ze zdrapką adwentową i „Gościa Niedzielnego” w którym warto przeczytać między innymi o podjętej przez dziesięciu współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny opisanej w „Dzienniczku”

6. 26 listopada odbędzie się pielgrzymka na Odpust NMP Objawiającej Cudowny Medalik do Centralnego Ośrodka Apostolatu Maryjnego w Warszawie. Szczegółowe informacje i zapisy u p. Danuty Maroń.

7. W sobotę 3 grudnia odbędzie się pielgrzymka do Wrocławia. Proszę osoby zapisane o uzupełnienie danych potrzebnych do ubezpieczenia i wpłaty należności za pielgrzymkę.

8. W zakrystii można nabyć za 12 zł kalendarz adwentowy „Boski Adwent” przeznaczony dla dzieci.

9. Polskie Stowarzyszenie Diabetologów informuje o Sympozjum Diabetologicznym, które odbędzie się 26 listopada. Szczegóły na plakacie.

10. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej o Świątecznej Zbiórce Żywności, która odbędzie się w dniach 25-26 listopada. Dodatkowe informacje można znaleźć w gablocie z ogłoszeniami.
Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie.

Błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.ks. Rafał Grunert

Wyjazd do Islandii Czerwiec 2023

Osoby zapisane i zainteresowane wyjazdem do Islandii w czerwcu przyszłego roku, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę 30.11. o godz. 18.00.


Data wyjazdu: 15-22. czerwca 2023 r.

Cena: 8.500 PLN i 300 EUR

Zapisy pod numerami tel.: 602555652 i 600458627

Programy dostępne będą na zebraniu.


Ks. Antoni Zając

Michał Szczepurek

plakat_Dzień_Solidarności_z_Kościołem_Prześladowanym_Ukraina_2022.pdf
swiatowy_dzien_pamieci_o_ofiarach_wypadkow_drogowych.pdf

Rekrutacja dla kandydatów do pełnienia posługi organisty.

Czcigodni Księża,

I Synod Diecezji Gliwickiej przypominał, że organista, aby pełnić posługę liturgiczną w parafii, musi mieć ukończone co najmniej Studium Muzyki Kościelnej. Nie należy zatem powierzać funkcji organisty osobom, zwłaszcza młodym, które nie posiadają odpowiedniego przygotowania muzyczno-liturgicznego i nie chcą go uzupełnić. Takie osoby, a także tych, którzy już grają w kościołach, a nie posiadają stosownych kwalifikacji, należy nakłonić do podjęcia nauki w Studium Muzyki Kościelnej lub Diecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia, które przedłużają rekrutację do końca sierpnia br. (szczegóły na stronie internetowej smk.kuria.gliwice.pl i pod nr. tel. 32 230 78 75).

Dla kandydatów na organistów w północnych dekanatach diecezji (Lubliniec, Sadów, Toszek, Woźniki) Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach w porozumieniu ze Społecznym Ogniskiem Muzycznym działającym przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Lublińcu, organizuje w roku szkolnym 2022/2023 kurs przygotowawczy do podjęcia nauki w Studium Muzyki Kościelnej. Obejmować on będzie poznawanie zasad muzyki, kształcenie słuchu oraz naukę gry na fortepianie, co stanowi niezbędny wstęp do dalszego etapu kształcenia organistów.

Z wyrazami szacunku

ks. Adam Kozak, notariusz Kurii i moderator sekcji muzyki kościelnej

Zaproszenie na spotkanie Towarzystwa im. Edyty Stein


Towarzystwo im. Edyty Stein Oddział w Lublińcu

zaprasza serdecznie wszystkich sympatyków św. Edyty Stein na comiesięczne spotkanie w 3 czwartek miesiąca, czyli 19 maja o godz. 16.00 do budynku szkoły katolickiej (sala na parterze) na wykład p. Tadeusza Luterka pt. „Cuda eucharystyczne na terenie Polski”

Apel przewodniczącego KEP w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę


Modlitwy pomagające wiernym w przyjęciu duchowej komunii św.

Modlitwy, które odmawia Papież Franciszek podczas transmisji Mszy Świętej, pomagające wiernym w przyjęciu Komunii Duchowej:

I Modlitwa podczas Komunii Duchowej

O mój Jezu, wierzę, że jesteś prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Kocham cię ponad wszystko i pragnę Cię z głębi duszy. Ponieważ nie mogę Cię teraz przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mojego serca. Skoro tylko przyjdziesz, przyjmę Cię i cały zjednoczę się z Tobą. Nie dozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie. Amen.

II Modlitwa podczas Komunii Duchowej

Do Twych stóp, o mój Jezu, upadam i ofiaruję Ci żal mojego skruszonego serca, które się uniża w swojej nicości przed Twoją świętą obecnością. Uwielbiam Cię w Sakramencie Twej miłości, w niewysłowionej Eucharystii. Pragnę Cię przyjąć w tym ubogim mieszkaniu, które ofiaruje Ci moje serce. Oczekując na szczęście płynące z Komunii sakramentalnej, pragnę przyjąć Cię w duchu. Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym ja mógł przyjść do Ciebie. Niech Twa miłość rozpali całe moje istnienie za życia i po śmierci. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham cię. Niech tak się stanie. AmenMODLITWA O POKÓJ

(na motywach Listu do Efezjan)Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!


Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.


KONTO PARAFII STEBLÓW


BNP Paribas Bank Polska S.A. ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa

53 2030 0045 1110 0000 0067 6890


„Prawda i Krzyż”

Właśnie ukazał się kolejny numer naszej gazetki parafialnej „Prawda i Krzyż”. Gorąco zapraszamy do lektury. Kliknij i zobacz więcej...

Najnowsze wydarzenia w naszej parafii

22.11.2021 Msza Katyńska

5 września modliliśmy się na mszy o 11:30 za wszystkich zamordowanych w Katyniu oraz innych miejscach kaźni na wschodzie. W tej modlitwie towarzyszył nam sztandar oraz delegacja rodzin katyńskich z Katowic.


kliknij i zobacz inne wydarzenia

14.08.2021 Odpust parafialny

Odpust parafialny


kliknij i zobacz inne wydarzenia

14.08.2021 Pielgrzymka do Matki Boskiej Lubeckiej

Pielgrzymka do Matki Boskiej Lubeckiej


kliknij i zobacz inne wydarzenia

14.08.2021 Bierzmowanie

Bierzmowanie w naszej parafii.


kliknij i zobacz inne wydarzenia

03.07.2021 Uroczystości Bożego Ciała

Uroczystości Bożego Ciała


kliknij i zobacz inne wydarzenia

09.05.2021 Rezurekcja

Rezurekcja


kliknij i zobacz inne wydarzenia