Witamy na stronie Parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein w Lublińcu

Ogłoszenia Parafialne

XVIII Niedziela Zwykła 2.08. – 9.08.2020.Wprowadzenie do liturgii: „Jam jest chleb życia” – Przypomina dzisiaj Jezus. Dziękujemy Mu za to, że przychodzi teraz w Eucharystii, by nasycić nasz
największy głód, że daje nam siebie z bezinteresownej miłości, że sam jest pokarmem na życie wieczne. Dziękujemy za Jego bliskość i rzeczywistą
obecność w kruchych postaciach chleba i wina. On uzdalnia nas do świadczenia o Bogu Ojcu i do przyciągania swoim życiem do Niego innych,
spragnionych i złaknionych ludzi.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące potrzeby i utrzymanie naszej parafii. 1. We wtorek o 18.00 Msza św. i Nowenna do MBNP.

 2. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego.

 3. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszam do sakramentów św. Spowiedź święta nadal w bocznym pomieszczeniu przed każdą Mszą św.

 4. W I czwartek spotkanie Grupy Modlitewnej św. O.Pio. O 17.30 adoracja, o 8.00 Eucharystia.

 5. W I piątek o 18.00 miesięczna Msza zbiorowa i naboż. do Najśw. Serca Pana Jezusa.

 6. Przed nami uroczystość ku czci św. Teresy Benedykty od Krzyża, tak bardzo związanej z naszym miastem. Sam dzień narodzin dla nieba św. Edyty Stein, tj. 9.VIII. przypada w tym roku w niedzielę. Będzie to dzień Odpustu Parafialnego. O godz. 11.30 ksiądz biskup ordynariusz Gliwicki Jan Kopiec będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii Odpustowej. Msza św. celebrowana będzie w int. mieszkańców Lublińca, którym św. Edyta patronuje. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 7. Do udziału w Sumie zapraszam wszystkie poczty sztandarowe, rocznicowe dzieci komunijne w swoich strojach, Dzieci Maryi w strojach. Suma i procesja odpustowa są uroczystym aktem uwielbienia Majestatu Boga.

 8. Miesięczna spowiedź święta dzieci i młodzieży będzie w czwartek i piątek o 16.00. Niech młodzi wybiorą sobie jeden z tych terminów.

 9. Ze względów pandemicznych nie ma nadal regularnych odwiedzin chorych, zwłaszcza przez panów szafarzy. Jest natomiast możliwość indywidualnego zaproszenia kapłana z posługą duszpasterską do osoby chorej.

 10. Zachęcamy i namawiamy wszystkich do dobrej lektury, jaką jest chrześcijański tygodnik opinii Gość Niedzielny. Dzisiaj przeczytamy m.in.: Nieważność a nierozerwalność małżeństwa. * Czym są fake newsy i jak z nimi walczyć? * Niepolskie media w Polsce. * Alkoholiczka przy nadziei. * Justyna Korytkowska – wielokrotna mistrzyni w biegach mówi: dalej kłócę się z Bogiem. Dzisiaj nowy numer gazetki Prawda i Krzyż.

 11. W związku z prowadzonymi ostatnio pracami na dachu naszego kościoła pytano, czy mamy jakiś problem z dachem. Odpowiadam: Nie mamy żadnego problemu. Powstała tylko naturalna nieszczelność na styku krzyż-dach. Problemem była wysokość. Wszystkim którzy się zaangażowali bardzo dziękuję za pomyślne usunięcie usterki.

Nie samym chlebem żyje człowiek,

lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.ks. Antoni Zając


List Biskupa Gliwickiego do dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców


Kochane Dzieci Komunijne!

Znacie na pewno opowieść o tym, jak Jezus wraz ze swoimi przyjaciółmi (apostołami) wsiadł do łodzi, aby przepłynąć na drugą stronę jeziora. Nagle zerwała się burza i coraz większe fale uderzały w płynącą łódź. Zrobiło się naprawdę niebezpiecznie. Uczniowie bardzo się bali, a Jezus spokojnie spał. W końcu postanowili Go obudzić, wołając: Jezu ratuj, bo giniemy! Jezus wstał,rozkazał falom i wiatrowi się uciszyć, i… burza zniknęła, zrobiło się cicho Jezus spojrzał na apostołów i zapytał, dlaczego się bali, dlaczego nie ufali, że jeśli On jest z nimi, to są bezpieczni, nic im nie grozi (por. Mt 8,23-27).

Dobrze wiecie, że na świecie panuje pandemia. Wielu ludzi boi się zarażenia koronawirusem. Nie możemy się spotykać w szkole, spędzać wspólnie czasu z rówieśnikami, nie możemy robić wielu różnych rzeczy, które lubimy, bo nam zagrażają tak, jak burza apostołom. Nie możemy również wspólnie świętować tak, jak dotychczas w naszych kościołach. Nawet najważniejszą dla Was i całej Waszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii ze względu na Wasze bezpieczeństwo musieliśmy przenieść na późniejszy czas. Niestety musicie poczekać trochę dłużej na pełne spotkanie z Jezusem w „Białym Chlebie”. Dlatego piszę do Was ten list.

Pragnę Wam powiedzieć, że mimo tego, co się dzieje na świecie i w naszym kraju, Jezus jest ciągle z nami tak, jak był w łodzi z uczniami. Wtedy, w trakcie burzy na jeziorze, potrafił spokojnie zasnąć, wiedział, że nikomu nic nie grozi. Dziś On mówi do Was: Nie bójcie się, ja jestem z Wami!

Chcę Was zapewnić, że wielu ludzi modli się za Was, Drogie Dzieci. Wiem, że księża z Waszych parafii, siostry zakonne, katecheci, Wasi rodzice, dziadkowie i całe Wasze rodziny otaczają Was „płaszczem modlitewnej opieki”. Proszę Was, Wy też się módlcie, abyście, gdy tylko będzie to możliwe, były przygotowane na spotkanie z Jezusem, Jego miłością i pokojem w pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Nie zapomnijcie o tych wszystkich, którzy Was kochają: Waszych rodzicach, rodzeństwie, dziadkach, chrzestnych, księżach, katechetach, wspierajcie ich codziennymi, małymi gestami miłości.

Zaufajcie Jezusowi! On chce naszego dobra! On nie pozwoli nam zginąć! On uciszy każdą burzę w naszym życiu!

Kochane Dzieci, modlę się za Was, Waszych rodziców, rodziny i przyjaciół, żeby radość oczekiwania na Pierwszą Komunię Świętą ciągle wzrastała. A kiedy zagrożenie wirusem przeminie, wtedy będziecie z większą radością świętować w Waszym kościele ten ważny dla Was dzień.

Drodzy Rodzice!

Zdaję sobie sprawę z tego, że poczyniliście już wiele starań, aby uroczystość pierwszokomunijna Waszych dzieci była dla nich i całej rodziny wielkim świętem. Pewnie myślicie już intensywnie o wyjątkowym przeżyciu Eucharystii, podczas której Pan Jezus po raz pierwszy przyjdzie do serc Waszych dzieci, a także o rodzinnym spotkaniu. Niestety z racji pandemii i ze względów bezpieczeństwa uroczystość musimy przełożyć. Ufam, że dobrze wykorzystacie ten czas na duchowe przygotowanie swoich dzieci i całej rodziny na ważne wydarzenia. Bądźcie inicjatorami modlitwy w Waszych Domowych Kościołach. Módlcie się z dziećmi i za dzieci. Dajcie im wiele wsparcia i miłości. Czytajcie dzieciom Pismo Święte, uczestniczcie z nimi w niedzielnej Mszy świętej przez transmisję medialną lub, jeśli możecie, w kościele, wspierajcie je w spotkaniach z katechetami podczas zdalnego nauczania.

W życiu nic nie dzieje się przypadkowo. Każde wydarzenie, nawet to trudne, uczy nas czegoś bardzo ważnego, kształtuje nasze człowieczeństwo,

przygotowuje nas do dalszego życia. Ufam, że również trudny czas zmagania się z koronawirusem jest dla nas nauką zaufania Bogu, podobnie jak dla apostołów lekcją ufności był czas burzy na jeziorze, o którym pisałem Waszym dzieciom. I podobnie jak Wasze Dzieci, również Was zapewniam o wielu modlitwach płynących do Boga za Was od duszpasterzy, katechetów i całych Waszych parafii oraz Waszych biskupów.

Zaufajcie Bogu, a On będzie działał w Waszym życiu swoim pokojem, dobrocią, miłością, cierpliwością i szczęściem. On uciszy burzę, która rozpętała się w dzisiejszym świecie! Błogosławię Was i Wasze rodziny w tym oczekiwaniu na pierwszą spowiedź i zjednoczenie z Jezusem w Pierwszej Komunii Świętej Waszych dzieci.

Wasz Biskup

+ Jan Kopiec

Biskup Gliwicki

Gliwice, dnia 5 maja 2020 roku

KONTO PARAFII STEBLÓW


BNP Paribas Bank Polska S.A. ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa

53 2030 0045 1110 0000 0067 6890


Informacje dla pielgrzymów 2020 - pielgrzymki zagraniczne

pielgrzymkowo - wycieczkowe

Nasza parafia, jako współorganizator tegorocznych pielgrzymek zagranicznych, otrzymała od Michała Szczepurka z BP Tortuga, po wspólnych uzgodnieniach, następujące informacje:


INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW – FRANCJA I WŁOCHY


Szanowni Państwo.

Po wielu rozmowach z Księdzem Antonim, naszymi kontrahentami oraz przede wszystkim Państwem podjęliśmy decyzję, aby wstrzymać się z realizacją wszystkich pielgrzymek zaplanowanych na 2020 rok. Moglibyśmy czekać dalej z podjęciem decyzji, jednakże nawet gdyby pandemia została opanowana w najbliższych tygodniach, nie chcemy realizować pielgrzymki, która powinna być dla Państwa radością, w poczuciu strachu i niepewności. Państwa zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas priorytetem.

Nie chcielibyśmy jednak całkowicie rezygnować z naszych planów. Gorąco wierzymy w to, że wkrótce będziemy mogli powrócić do wspólnego pielgrzymowania. Chcielibyśmy zaproponować Państwu przeniesienie naszych pielgrzymek na przyszły rok. Możemy zaproponować następujące rozwiązania:

 1. Całkowite przeniesienie kwoty wpłaconej zaliczki na przyszły rok z gwarancją niezmiennej ceny oraz świadczeń z naszej strony. Wszystkie osoby, które wpłaciły więcej niż pierwszą ratę, otrzymają zwrot wpłaconej zaliczki.

 2. Rezygnacja z pielgrzymki przy potrąceniu kosztów, których nie jesteśmy w stanie odzyskać tj. 200 PLN. Pieniądze zwracamy bezpośrednio na wskazane konto w terminie do 7 dni od dnia rezygnacji. Decyzja i informacja o rezygnacji powinna być podjęta do końca maja br.


W razie rezygnacji bardzo proszę o bezpośredni kontakt z Biurem i przekazanie Państwa decyzji.

Mam nadzieję, że zaproponowane przez Nas rozwiązanie będzie dla Państwa satysfakcjonujące.


Z wyrazami szacunku

Michał Szczepurek

Biuro Podróży Tortuga


INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW – USA

Szanowni Państwo.

Po wielu rozmowach z Księdzem Antonim, naszymi kontrahentami oraz przede wszystkim Państwem podjęliśmy decyzję, aby wstrzymać się z realizacją wszystkich pielgrzymek zaplanowanych na 2020 rok. Moglibyśmy czekać dalej z podjęciem decyzji, jednakże nawet gdyby pandemia została opanowana w najbliższych tygodniach, nie chcemy realizować pielgrzymki, która powinna być dla Państwa radością, w poczuciu strachu i niepewności. Państwa zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas priorytetem.

Zdajemy sobie sprawę, że wyprawa do Stanów Zjednoczonych Ameryki, jest wielkim marzeniem ale również wielkim wyzwaniem zarówno logistycznym jak i finansowym.

Chcielibyśmy zaproponować Państwu przeniesienie wyjazdu na przyszły rok. Najprawdopodobniej byłby to sierpień 2021 roku. Dokładny termin podamy we wrześniu br. Do momentu ustalenia nowego terminu zawieszamy wszystkie kolejne wpłaty.

Oczywiście z naszej strony gwarantujemy zachowanie ceny oraz wszystkich świadczeń, które zawierał dotychczasowy program.

Wszystkie osoby, które chciałyby w tym momencie zrezygnować z wyjazdu i nie są zainteresowane przeniesieniem go na przyszły rok, są proszone o bezpośredni kontakt z Biurem.

Mam nadzieję, że zaproponowane przez Nas rozwiązanie będzie dla Państwa satysfakcjonujące.

Z wyrazami szacunku

Michał Szczepurek

Biuro Podróży Tortuga


„Prawda i Krzyż”

Właśnie ukazał się kolejny numer naszej gazetki parafialnej „Prawda i Krzyż”. Gorąco zapraszamy do lektury. Kliknij i zobacz więcej...

Najnowsze wydarzenia w naszej parafii

30.07.2020 Wręczenie krzyżyków dzieciom komunijnym

Jest wieloletnią tradycją naszej parafii że dzieci komunijne oprócz różańca, lampionu, medalika Niepokalanej, świecy i modlitewnika, otrzymują także krzyżyki komunijne. Te święte przedmioty najpierw poświęca kapłan a następnie po ucałowaniu rodzice wręczają je dzieciom. Dzieci otrzymały krzyżyki na mszy świętej 19 czerwca.

kliknij i zobacz inne wydarzenia

30.07.2020 Pielgrzymka parafii lublinieckich do sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej 2 lipca

Mimo trwającej pandemii i związanych z tym obostrzeń sanitarnych dnia 2 lipca odbyła się pielgrzymka parafii lublinieckich do sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej. Do cudownego wizerunku Matki Lubeckiej przybyła grupa pątników ze śpiewem i modlitwą na ustach, a także całe rodziny i indywidualni pielgrzymi. Po nieszporach maryjnych odprawionych w kościele, wyruszyła procesja z obrazem Matki Bożej do ołtarza polowego na lubeckiej kalwarii.

kliknij i zobacz inne wydarzenia

25.06.2020 Prymicje O. Bartosza Koślika OMI

Msza prymicyjna O. Bartosza Koślika OMI, która odbyła się w naszej parafii.

kliknij i zobacz inne wydarzenia

30.07.2020 Pielgrzymka parafii lublinieckich do sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej 2 lipca

Mimo trwającej pandemii i związanych z tym obostrzeń sanitarnych dnia 2 lipca odbyła się pielgrzymka parafii lublinieckich do sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej. Do cudownego wizerunku Matki Lubeckiej przybyła grupa pątników ze śpiewem i modlitwą na ustach, a także całe rodziny i indywidualni pielgrzymi. Po nieszporach maryjnych odprawionych w kościele, wyruszyła procesja z obrazem Matki Bożej do ołtarza polowego na lubeckiej kalwarii.

kliknij i zobacz inne wydarzenia