Witamy na stronie Parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein w Lublińcu

Ogłoszenia Parafialne

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09 – 02.10.2022


Wprowadzenie do liturgii: W dzisiejszej Ewangelii spotykamy dwie przeciwstawne postawy: próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Skierowane do nas ostrzeżenie pobudza do modlitwy o dar wrażliwości i duchowej czujności. Prośmy w dzisiejszej Eucharystii, aby nasze spojrzenie na życie było prawdziwe i zanurzone w optyce Ewangelii.


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii o. Macieja ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy wraz z towarzyszącymi mu siostrami ze zgromadzenia sióstr miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Ich obecność w naszej parafii związana jest z trwającą Nowenną przed 200 leciem objawień Cudownego Medalika. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 został wprowadzony do kościoła uroczyście wizerunek Matki Bożej, a kazanie o. Marcina oraz nabożeństwo o godz. 15.00 wprowadzi nas w Nowennę związaną z objawieniami św. Katarzyny Laboure.

2. Dzisiaj swoją praktykę w naszej parafii kończy dk. Paweł Pilśniak. Dziękujemy za jego modlitwę w naszej parafii i wszelkie zaangażowanie w życie naszej wspólnoty. Nasza modlitwa niech mu towarzyszy w tym czasie przygotowania do święceń. Mam nadzieję, że jeszcze się kiedyś pojawi w naszej parafii.

3. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego. Zapraszamy na spotkanie także tych parafian, którzy chcieliby włączyć się w formację w tej wspólnocie.

4. We wtorek po Mszy św. Nowenna do MBNP

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i środę po Mszach św.

6. W czwartek o godz. 17.30 Godzina Święta i okazja do spowiedzi św.

7. W piątek o godz. 18.00 Msza św. szkolna.

8. W I sobotę miesiąca o 17.15 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z różańcem.

9. Odwiedziny chorych w I sobotę miesiąca wyjątkowo od godz. 7.00. Proszę o zgłoszenie chorych w kancelarii lub zakrystii.

10. W sobotę 1 października odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium św. Rity – patronki spraw trudnych w Głębinowie. Po drodze nawiedzimy także Górę św. Anny oraz sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Wyjazd o godz. 8.00.

11. W październiku odprawiane będą nabożeństwa różańcowe. W niedziele o godz. 15.00, poniedziałki i środy o godz. 8.30 (po Mszy św. porannej) w pozostałe dni o godz. 18.30. Istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami dla tych wiernych, którzy odmówią różaniec w kościele, w publicznej kaplicy, rodzinie lub innym stowarzyszeniu pobożnym.

12. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący ważnego i aktualnego problemu: w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania. Do nabycia także miesięcznik „Prawda i Krzyż” z ciekawymi artykułami oraz informacjami z życia parafii oraz „Mały Gość Niedzielny”

13. W niedzielę 2 października br. o godz. 16.00 w domu katechetycznym par. Chrystusa Króla w Gliwicach (ul. Okrzei 31) odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach katechumenatu dla dorosłych. Jeśli wśród Waszych krewnych, znajomych, sąsiadów bądź przyjaciół są osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze sakramentu chrztu Świętego, a chciałyby to uczynić, to bardzo proszę o przekazanie im tej informacji.


Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,

aby was ubóstwem swoim ubogacić.


ks. Rafał Grunert

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE I ALBANII - Ogłoszenie 27.08.2022

Szanowni Państwo.

Zapraszamy jeszcze na krótkie zebranie przedwyjazdowe w poniedziałek 5. września o godz. 18.00 w Steblowie. Ze względu na konieczność dokonania przedpłat prosimy o przyniesienie należności na bilety wstępu i dodatkowe atrakcje w wysokości 150 EUR. Odpowiemy również na pytania dotyczące naszego wyjazdu pielgrzymkowo-wypoczynkowego.


Z wyrazami szacunku

Michał Szczepurek

Ks. Antoni Zając

Rekrutacja dla kandydatów do pełnienia posługi organisty.

Czcigodni Księża,

I Synod Diecezji Gliwickiej przypominał, że organista, aby pełnić posługę liturgiczną w parafii, musi mieć ukończone co najmniej Studium Muzyki Kościelnej. Nie należy zatem powierzać funkcji organisty osobom, zwłaszcza młodym, które nie posiadają odpowiedniego przygotowania muzyczno-liturgicznego i nie chcą go uzupełnić. Takie osoby, a także tych, którzy już grają w kościołach, a nie posiadają stosownych kwalifikacji, należy nakłonić do podjęcia nauki w Studium Muzyki Kościelnej lub Diecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia, które przedłużają rekrutację do końca sierpnia br. (szczegóły na stronie internetowej smk.kuria.gliwice.pl i pod nr. tel. 32 230 78 75).

Dla kandydatów na organistów w północnych dekanatach diecezji (Lubliniec, Sadów, Toszek, Woźniki) Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach w porozumieniu ze Społecznym Ogniskiem Muzycznym działającym przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Lublińcu, organizuje w roku szkolnym 2022/2023 kurs przygotowawczy do podjęcia nauki w Studium Muzyki Kościelnej. Obejmować on będzie poznawanie zasad muzyki, kształcenie słuchu oraz naukę gry na fortepianie, co stanowi niezbędny wstęp do dalszego etapu kształcenia organistów.

Z wyrazami szacunku

ks. Adam Kozak, notariusz Kurii i moderator sekcji muzyki kościelnej

Festiwal Życia Plan


Festiwal_Zycia.pdf

Zaproszenie na spotkanie Towarzystwa im. Edyty Stein


Towarzystwo im. Edyty Stein Oddział w Lublińcu

zaprasza serdecznie wszystkich sympatyków św. Edyty Stein na comiesięczne spotkanie w 3 czwartek miesiąca, czyli 19 maja o godz. 16.00 do budynku szkoły katolickiej (sala na parterze) na wykład p. Tadeusza Luterka pt. „Cuda eucharystyczne na terenie Polski”

Apel przewodniczącego KEP w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę


Modlitwy pomagające wiernym w przyjęciu duchowej komunii św.

Modlitwy, które odmawia Papież Franciszek podczas transmisji Mszy Świętej, pomagające wiernym w przyjęciu Komunii Duchowej:

I Modlitwa podczas Komunii Duchowej

O mój Jezu, wierzę, że jesteś prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Kocham cię ponad wszystko i pragnę Cię z głębi duszy. Ponieważ nie mogę Cię teraz przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mojego serca. Skoro tylko przyjdziesz, przyjmę Cię i cały zjednoczę się z Tobą. Nie dozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie. Amen.

II Modlitwa podczas Komunii Duchowej

Do Twych stóp, o mój Jezu, upadam i ofiaruję Ci żal mojego skruszonego serca, które się uniża w swojej nicości przed Twoją świętą obecnością. Uwielbiam Cię w Sakramencie Twej miłości, w niewysłowionej Eucharystii. Pragnę Cię przyjąć w tym ubogim mieszkaniu, które ofiaruje Ci moje serce. Oczekując na szczęście płynące z Komunii sakramentalnej, pragnę przyjąć Cię w duchu. Przyjdź do mnie, o mój Jezu, abym ja mógł przyjść do Ciebie. Niech Twa miłość rozpali całe moje istnienie za życia i po śmierci. Wierzę w Ciebie, ufam Tobie, kocham cię. Niech tak się stanie. AmenMODLITWA O POKÓJ

(na motywach Listu do Efezjan)Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!


Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.


KONTO PARAFII STEBLÓW


BNP Paribas Bank Polska S.A. ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa

53 2030 0045 1110 0000 0067 6890


„Prawda i Krzyż”

Właśnie ukazał się kolejny numer naszej gazetki parafialnej „Prawda i Krzyż”. Gorąco zapraszamy do lektury. Kliknij i zobacz więcej...

Najnowsze wydarzenia w naszej parafii

22.11.2021 Msza Katyńska

5 września modliliśmy się na mszy o 11:30 za wszystkich zamordowanych w Katyniu oraz innych miejscach kaźni na wschodzie. W tej modlitwie towarzyszył nam sztandar oraz delegacja rodzin katyńskich z Katowic.


kliknij i zobacz inne wydarzenia

14.08.2021 Odpust parafialny

Odpust parafialny


kliknij i zobacz inne wydarzenia

14.08.2021 Pielgrzymka do Matki Boskiej Lubeckiej

Pielgrzymka do Matki Boskiej Lubeckiej


kliknij i zobacz inne wydarzenia

14.08.2021 Bierzmowanie

Bierzmowanie w naszej parafii.


kliknij i zobacz inne wydarzenia

03.07.2021 Uroczystości Bożego Ciała

Uroczystości Bożego Ciała


kliknij i zobacz inne wydarzenia

09.05.2021 Rezurekcja

Rezurekcja


kliknij i zobacz inne wydarzenia